Це мій конспект уроку, який будувався на основі рекомендацій. Мені здається, що нашій кафедрі все ж таки вдалося заповнити мою голову чимось користним.
Якщо спочатку були проблеми зі сплутуванням змісту частин уроку, то зараз вони загалом відповідають нормам. Мій словниковий запас на уроках не більше ніж у стільчика, тому довелося переписувати , робити впізнавальні позначки, ну треба ж якось розвиватись)
Поки робила конспект, згадала багато зі шкільної програми, особливе дякую, що мені порадили зробити текст у самому початку та змусити учнів самостійно формулювати правило.
Щодо уроку.....Я трохи злякалась, побачивши в руках дівчат фотоапарат, бо мені вже треба було не тільки вдало провести урок та ще й слідкувати, щоб вдало падало світло, відбувалася гра тіней , плюс надзвичайна акторска гра.
Пожалкувала, що не встигла використати заплоновану навчальну гру, як завжди, я плохо орієнтуюсь в інформаційно-часовій площині, як та черепашка у мультику, яка одягала лижи, коли вже була весна)
Висновки щодо уроку: Треба більше уявляти собі урок, щоб добре розраховувати час.
А так авації, хепі енд.....
МОТИВАЦІЯ
НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ТЕМИ І ВИЗНАЧЕННЯ МЕТИ УРОКУ
Якщо спочатку були проблеми зі сплутуванням змісту частин уроку, то зараз вони загалом відповідають нормам. Мій словниковий запас на уроках не більше ніж у стільчика, тому довелося переписувати , робити впізнавальні позначки, ну треба ж якось розвиватись)
Поки робила конспект, згадала багато зі шкільної програми, особливе дякую, що мені порадили зробити текст у самому початку та змусити учнів самостійно формулювати правило.
Щодо уроку.....Я трохи злякалась, побачивши в руках дівчат фотоапарат, бо мені вже треба було не тільки вдало провести урок та ще й слідкувати, щоб вдало падало світло, відбувалася гра тіней , плюс надзвичайна акторска гра.
Пожалкувала, що не встигла використати заплоновану навчальну гру, як завжди, я плохо орієнтуюсь в інформаційно-часовій площині, як та черепашка у мультику, яка одягала лижи, коли вже була весна)
Висновки щодо уроку: Треба більше уявляти собі урок, щоб добре розраховувати час.
А так авації, хепі енд.....
Узгоджено»
_________/_________
________
Сітюк Юлія Борисівна
студентка
групи УА 5
Севастопольського міського
гуманітарного університету
Керівник від бази практики:
Лексунова
Керівник від кафедри:
Макаренко Л.В.
КОНСПЕКТ
УРОКУ
УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ
Тема. Складнопідрядні речення з підрядними умови
Мета: ознайомити учнів з підрядними
обставинними реченнями умови; формувати вміння правильно ставити розділові
знаки, самостійно знайомитися з поданим матеріалом, робити висновки; розвивати
творчу уяву під час роботи над темою (конструювання речень), спостережливість,
уважність, кмітливість як важливі елементи розумової діяльності людини;
продовжувати поповнювати словниковий запас учнів, виховувати почуття
патріотизму.
Обладнання: комп’ютерні
презентації, булава.
Внутрішньопредметні зв’язки: культура
мовлення і стилістика; лексикологія і фразеологія; орфоепія і орфографія.
Тип уроку:урок
засвоєння нових знань.
Підручник: Українська мова 9 клас / Н. В. Бондаренко, А. В.
Ярмолюк. – К.: Освiта, 2009. – С. 97-104.
ХІД УРОКУ
ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Привітання (Слово вчителя
|
Підводьтеся, будь ласка, давайте налаштуємося
на роботу!
|
Готуються до
уроку.
|
АКТУАЛІЗАЦІЯ ПРОЙДЕНОГО МАТЕРІАЛУ
Орфографічна розминка. Словниковий диктант
|
Ви вже у 9 класі та
маєте вибирати свою майбутню професію, а чи вмієте ви писати назви професій,
давайте поглянемо.
(Коментований диктант,
один учень біля дошки, інші пишуть у зошитах)
Ріелтор,аудитор, військовослужбовець,секретар,
автомеханік, стюард, продюсер, дизайнер, експедитор, бухгалтер, , банкір,
судномеханік, белетрист, режисер, коректор, провізор, візажист, модельєр,
диспетчер, кур’єр.
|
Аудитор - людина, яка
займається аудитом, має навички професійного бухгалтера. У його обов'язки
входить перевірка бухгалтерських документів і звітності, консультування
(консалтинг) та інші. Іншими словами - це бухгалтер вищої категорії.
Експедитор
крім доставки вантажу вони займаються організацією навантаження
товару, забезпеченням його схоронності, а також страхуванням вантажу.
Провізор
Спеціаліст з вищою фармацевтичною освітою, що працює у сфері
виробництва, зберігання, продажу лікарських препаратів.
|
Фронтальна бесіда
|
-
Яке речення називається підрядним обставинним мети?
-
На які питання відповідає підрядна частина мети? (Для чого? З якою метою?)
-
За допомогою якого сполучника приєднується підрядна
частина?(Щоб)
-
Які вказівні слова можуть вживатися у головній частині?
(Для, задля того, з тим, на те).
|
Підрядні речення мети вказують на
мету дії, про яку йдеться в головному реченні і відповідають на питання для
чого? з якою метою? навіщо?
Вони стосуються всього головного
речення і приєднуються до нього за допомогою сполучників щоб, для
того щоб, з тим щоб, аби, хай.
Вказівними словами у головному
реченні можуть бути сполуки для того, на те, з тим: Я
посланий, щоб виконать закон (Леся Українка).
|
Запис у зошит
|
Запишемо
у зошитах число та класна робота.
Вчитель на дошці.
|
Записують.
|
Прогнозування теми
|
Погляньте на
таблицю, які види складнопідрядних речень ми вже вивчили? (вони виділені
зеленим)
(червоним відокремлена
наша нова тема)
|
Дивляться,
відповідають на питання.
|
Оголошення
теми
«Я вчитель..»
|
Отже, хто буде вчителем і
оголосить тему?
|
Складнопідрядні речення з підрядними
обставинними умови
|
Запис
у зошит
|
Давайте запишемо оголошену тему
уроку.
|
Пишуть.
|
«Криголам»
– формулювання мети
|
Давайте
скажемо,які цілі
ми
ставимо на сьогоднішній урок. Чого ми повинні навчитись.
Ø Ці знання допоможуть вам
зробити мовлення більш точним, змістовним, виразним.
|
- Ми повинні вивчити новий вид
підрядних речень, навчитися ставити питання, відрізняти їх від інших типів
речень.
|
СПРИЙНЯТТЯ Й ЗАСВОЄННЯ УЧНЯМИ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ
Робота з текстом
|
С 116 «Місто
мрії».
|
Відкривають
підручники
|
1)Дотекстові
завдання:
|
Погляньте на
картинки , що ви бачите?
-А ви б хотіли
жити у такому місті?
|
Кажуть свої
асоціації з картинками
|
Словникова
робота
|
Погляньте на слова у рамочці.
- Я
читаю слова вголос, потім ви прочитаєте їх вголос декілька разів.
- Проговоріть слова в парах.
- Запишіть слова.
- Складіть з ними речення (усно).
|
Читають,проговорюють,
Записуюють нові
слова.
|
Читання тексту.
|
- Давайте,
прочитаємо наш текст і дізнаємося напевно, як має виглядати місто мрії.
- Ромо, починай
читати текст.
|
Читають текст
ланцюжком.
|
Післятекстові
завдання
Формулювання
правила учнями.
|
С. 117 питання № 1, 2,3
В цьому тексті ви побачити СПР
з підрядними умови.
Завдання після тексту:
-
Знайдіть в тексті речення СПР з підрядними
умови. Визначте предикативну частину. Поставте питання. Давайте сформулюємо
правило. Хтось хочє спробувати?
|
Знаходять
речення, одне з речень, 1 учень розбирає біля дошки+коментування.
Інші у зошіті.
Хтось з учнів
формулює тему.
|
Читання
правила
С 118
|
М Ми
тільки-но вивели правило. Давайте поєднаємо з тим, що дає підручник.
- Кожен мовчки,
читає правило, усвідомлює його, а потім намагається відтворити.
Я
запитаю, кількох.
|
Читають
правило.
|
Фронтальна бесіда
|
-
Яке
речення називається підрядним обставинним умови?
-
На які
питання відповідає підрядна частина умови?
-
За
допомогою якого сполучника приєднується підрядна частина?
-
Які
вказівні слова можуть вживатися у головній частині?
|
Підрядними
умовними називаються речення, що вказують, за якої умови можливе те, про
що йдеться в головному реченні, і відповідають на питання за якої умови З
головним підрядна частина може з'єднуватися сполучниками якщо, коли, як,
раз, коли б, якби, аби, повторюваним сполучником чи (при наявності
кількох умов), а також формою умовного способу дієслова в підрядному реченні
або формами майбутнього часу
|
ФОРМУВАННЯ УМІНЬ І НАВИЧОК
Розбір речень
|
1.Якби я турбувавсь лише про себе, давно вже б онімів від
самоти (Д.Павличко).
2. Чоловік зрікається великого щастя, коли
зрікається боротьби (М.Коцюбинський).
3. Пам’ять могла б убити нас, коли б не мала рятівної властивості забувати (Л. Первомайський).
4. Якщо на світі був бог війни, то він зараз ступав по
цьому полю бою
5. «Які б то звуки розітнулись, Коли б ви дивних
струн торкнулись!..» (О.Олесь).(відтінок
часу)
6. «Якщо й писав, сину, то не ми твої листи читали»
(А.Головко). (причини)
|
Розбір речень
самостійно у зошитах, а потім читання з коментуванням.
|
Творчий переклад
|
Впр
184.(1,2,3) Перекласти речення ,
зробити розбір.
Прочитайте
переклад речення . Визначте головну, підрядну частину, вид
підрядності, питання та сполучник.
|
Пеекаладають
речення, аналізують.
|
Перевірка засвоєння нових знань.
|
Зараз ми зробимо невеличку
перевірку того, що ви зрозуміли на уроці.
Ви маєте аркуші , вам
треба записати:
1.
Усе, що ви дізналися про
підрядні речення умови.
1)Як
рясно квітує горобина, то добрий буде урожай.
2)«І їхати на возі з сіном неприємно,
коли віз ось-ось перекинеться в річку» (О.Довженко)3) «..Якби були
такі тюрми, то всі б з волі пішли жити до тюрми» (І.Багряний).
|
Пишуть.
|
Гра «Битва
розумів»
|
Учні поділяються на
четвірки та отримують картку з завданням, виграє та команда, яка зробить
вправи найшвидше.
|
Роблять
завдання у групах.
|
ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКУ УРОКУ
« Незакінчене речення» (Ялинка чи
скринька)
|
На уроці я зрозумів…
навчився… усвідомив…
Давайте поглянемо, я кв
виглюдає наша схема зараз:
|
|
ПОВІДОМЛЕННЯ ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Домашнє завдання
(презентація)
|
Наступного уроку ми ще маємо дізнатися багато дуже важливих правил, а
завдання додому- вправа 191 с.121.
|
Записують д/з
|
ОЦІНЮВАННЯ
"Висновки щодо уроку: Треба більше уявляти собі урок, щоб добре розраховувати час"! Хто б це четвертому курсу в голову вклав!
ОтветитьУдалитьА конспект дивно виглядає - ви спеціально зробили деякі місця нечитабельними? Спробуйте оволодіти функцією прикріплення документів Гугол. Тоді не доведеться виконувати складну роботу з редагування.
Юля, сподіваємося, що вами проведено і самоаналіз (з викоритстанням відповідної термінології). Тому чекаємо на ваші самоааналізи залікових уроків.
А то враження ваші ми дізнаємося, а от про ваш рух у професійній площині ще не знаємо.